Konferencja Naukowa „AZON – platforma informacyjna również dla niepełnosprawnych”

Zaproszenie

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na konferencję pt.: „AZON – platforma informacyjna również dla niepełnosprawnych”, która odbędzie się 9 listopada 2017 r. o godz. 10:00 w Centrum Historii Zajezdnia, Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” ul. Grabiszyńska 184, 53-235 Wrocław.

Atlas Zasobów Otwartej Nauki (AZON) jest internetową platformą informacyjną, która powstaje w ramach projektu: Aktywna Platforma Informacyjna e-scienceplus.pl. Koordynatorem projektu jest Politechnika Wrocławska, a Partnerami: Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu oraz Instytut Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

W projekcie zostaną stworzone modelowe warunki do udostępniania zasobów jednostek naukowych powstających zarówno w procesach badawczych, edukacyjnych jak i popularyzatorskich. Zasoby będą zintegrowane, dostępne dla wszystkich zainteresowanych i dostosowane tak, aby można je było łatwo przeszukiwać, ponownie używać i wykorzystywać w nauce, biznesie czy innych dziedzinach życia. Będą one udostępniane w sposób otwarty i nieodpłatny.

AZON jest przystosowywany do potrzeb osób szczególnie narażonych na wykluczenie cyfrowe, z dysfunkcją wzroku i słuchu, dzięki zastosowaniu m.in. technik tyfloinformatycznych, grafik dotykowych, transkrypcji, syntezy mowy, lektora języka migowego czy napisów.

Projekt jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

9.30 –10.00
Rejestracja uczestników – Kawa i herbata na powitanie

10.00 –10.30
Otwarcie i wprowadzenie