Nadajniki Beacon na kampusie Politechniki Wrocławskiej

Jesteśmy entuzjastami innowacji oraz technologii, a ostatnie wyróżnienia nie spowodowały, iż "spoczęliśmy na laurach". Miło nam poinformować, iż Laboratorium Tyfloinformatyczne rozpoczęło pilotażowe wdrożenie internetu rzeczy na terenie kampusu Politechniki Wrocławskiej, z myślą o wszystkich - PROJEKTOWANIE UNIWERSALNE!

Opracowane rozwiązanie opiera się na nadajnikach Beacon, które zostały testowo rozmieszczone w 4 lokalizacjach:

• Strefa Kultury Studenckiej,
  • Biuro SWON (budynek C-13, pokój 1.09),
  • Laboratorium Tyfloinformatyczne (budynek D-21, pokój 005),
  • Pracownia Integracyjna (budynek D-21, pokój 004).

Zainstalowane nadajniki informują o znalezieniu się w pobliżu danego miejsca, a także dostarczają informacje kontekstowe specyficzne dla danego obiektu. m.in: po znalezieniu się w pobliżu SKS otrzymamy odpowiednią notyfikację tego dotyczącą, a także możliwość zapoznania się z aktualnym Menu wyświetlanym na tablicy świetlnej (zawartość tablicy wyświetlana jest w naszym smartfonie jako strona internetowa).

1. Powiadomienie o atrakcjach w pobliżu
1. Powiadomienie o atrakcjach w pobliżu.

Poszukując biuro SWON w (budynek C-13) Beacon również wyśle do nas odpowiednią notyfikację, a także pozwoli przejść na stronę, gdzie można zapoznać się z aktualnymi ogłoszeniami, a także wypełnić formularz kontaktowy (gdy aktualnie biuro jest nieczynne).

Jak rozpocząć przygodę z internetem rzeczy na naszym kampusie? Wystarczy posiadać na pokładzie swojego urządzenia mobilnego: przeglądarkę Chrome, włączony Bluetooth, a także usługi lokalizacyjne.

2. zrzut ekranu strony Strefy kultury Studenckiej
2. Zrzut ekranu strony Strefy kultury Studenckiej.

3. zrzut ekranu fanpage Laboratorium Tyfloinformatycznego
3. Zrzut ekranu fanpage Laboratorium Tyfloinformatycznego.

Bardziej szczegółowe informacje znajdują się pod adresem: https://support.google.com/chrome/answer/6239299?co=GENIE.Platform%3DAndroid&hl=pl